Dudak Çevresi kırışıklığı Egzersizleri

Güzellik 18 Ağustos 2014
1627

İlerleyen yaşların en büyük sorunlarından göz ve ağız çevresi kırışıklıkları gelir..Göz çevresini korumak için kremler ve egzersizleri pek çoğumuz biliyoruz ancak dudak çevresi için ne tür egzersizler yapacağımızı çoğumuz bilmeyiz..
Peki dudak çevresi kırışıklıkları neden ve nasıl oluşur?enarındaki çizgiler, diğer isimleriyle perioral çizgiler ve gülme çizgileri siz yaşlandıkça belirginleşebilir. Dudak çevresindeki çizgiler hem içsel yaşlanma (siz yaşlandıkça kolajen ve elastin üretiminin azalmasıdan) hem de dışsal yaşlanmadan (sigara içmenin yanı sıra yüz ifade alışkanlıkları, güneşe maruzat ve uyuma pozisyonlarından) etkilenir. Birçok güzellik uzmanı ağzınızın kenarındaki kasların güçlendirilmesi için bölgeyi gerginleştirecek ve ağız kenarındaki çizgilerin azalmasına yardımcı olacak egzersizleri destekler.

dudak-cevresi
Trompetçi Egzersizi
Ağzınızdan nefes alın ve havayı ağzınızda tutup trompette bir nota çalmayı deniyormuş gibi yanaklarınızı şişirin. Gerekirse burnunuzdan nefes alarak 60 saniye tutun, ardından ağzınızda tuttuğunuz havayı burun deliklerinizden yavaş yavaş verin. 5 kere tekrar edin. Bu egzersiz ağzınızın kenarındaki çizgileri kaldırıp yanaklarınızı sıkılaştırmaya yardımcı olacaktır.
Masaj
Parmak uçlarınızı kullanarak ve hızlı dairesel hareketle ovuşturarak bölgeye mesaj yapın. Yukarı, dışa doğru masaj yapın ve ağız kenarındaki çizgilerin etrafındaki kasları hissetmeye çalışın, ardından onları hafifçe çekin ve düzleştirin. Gözlerinizi kapatıp derin nefes alırken yüzünüzde dolaşan taze oksijeni gözünüzde canlandırın.
Yüz Ekşitmek
Bu, ağız kenarındaki çizgileri azaltmak için dudak bükme egzersizidir. Dudaklarınızı ağzınızın içine kıvırın, bir arada ve sıkışmış kalmaları için hafifçe sıkın. Keskin biçimde soluk verin ama ağzınızı kapalı tutun; bu, ağız kenarınızdaki cildin balon gibi şişmesine neden olacaktır. 4’e kadar öyle tutun, ardından tamamen soluk verin ve ağzınızı gevşetin. 10 kere tekrarlayın.
Alay Etme Egzersizi
Orta parmaklarınızı iki burun kenarınızın dış kenarının hemen altına yerleştirip içeri ve aşağı bastırın. Parmaklarınızı kaldırmadan, üst dudağınızı alaylı gülümseme yaparak ve burnunuza kaldırarak sıkıştırın. Parmak uçlarınızın altındaki derinin çekildiğini hissetmelisiniz. Nefes alın ve alay etme ifadenizi 6 saniye tutun. 10 kere tekrar edin. Bu egzersizi ayna karşısında yapmak, doğru kası izole etmenize ve gereksiz kasları kasmanızı engellemenize yardımcı olacaktır.
Kardiyovasküler egzersiz beyin gücünü arttırıyor

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dudak Çevresi kırışıklığı Egzersizleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

20 Aralık 2016
1373

Sponsor Bağlantılar