Pet Şişeyle Sarkan Kollara Elveda

Diyet Ve Zayıflama 24 Nisan 2014
1547

Kadınların en büyük sıkıntılarından biride tuzluk tabir edilen kol kaslarının sarkmasıdır..Bu sebeple pek çok bayan askılı giysileri tercih etmiyorlar..Kol ve bacakların iç kısımları en zor sıkılaşan bölgeler olmasına rağmen düzenli ve inatçı egzersizle bunları yok etmek mümkün..Üstelik bunun için pahalı dumbıl aleti almanıza da gerek yok.Murat Tavman tüm kol kaslarını çalıştıran iki pratik egzersiz öneriyor… Bu egzersizler için ihtiyacınız olan tek şey; pet su şişesi!
Başlangıç seviye: 3 set x 10 tekrar
Orta seviye: 4 set x 15 tekrar
İleri seviye: 5 set x 20 tekrar
Her set sonrası 30-45 sn. dinlenin ve gevşeyin.
Egzersiz 1: Su şişesi kaldırma
Hedef kas: Ön kollar
Teknik: Bacaklar omuz genişliğinde açık. Omuzlar geride, göğüs karşıya bakıyor. Dirsekler geride kilitli. Avuç içleriniz vücudunuza bakacak şekilde pet şişeleri aynı anda omuz başınıza doğru kaldırın ve indirin. Sabit ve kontrollü bir hızda, seviyenize göre tekrar sayınızı ayarlayın.
Fit ipucu: Su şişesi ağır gelirse daha hafif, hafif gelirse daha ağır bir şişe kullanabilirsiniz.

kol-kaslari
Egzersiz 2: Eğilerek şişeyi itme
Hedef kas: Arka kollar
Teknik: Öne doğru dizlerinizi kırarak eğilin. Kollarınızı belinizin yanında 90 derece açıyla kilitleyin. Su şişelerini avuçlarınız birbirine bakacak şekilde tutun. Yalnızca dirseklerinizden hareket ederek su şişelerini yukarı doğru itip aynı anda avuç içlerinizi dışa doğru kıvırın.
Egzersiz 3: Kardiyo
Hedef: Yağ yakımı, kondisyon ve bacak gücü
Eğer vücudunuz yağlı ise kaslarınızın şekli belirmez. Önerdiğimiz hareketlerden sonra yapacağınız yürüyüş, koşu, bisiklet tarzı kardiyo egzersizleri, kan dolaşımınızı arttırır ve doğru nabız aralığı ile yağ yakmanıza yardımcı olur.
Başlangıç seviye: 30 dk. tempolu yürüyüş
Orta seviye: 30 dk. jogging
İleri seviye: Yerinde zıplama

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Pet Şişeyle Sarkan Kollara Elveda” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar