Kurtpençesi İle Karaciğerinizi Koruyun!

Sağlık 21 Eylül 2013
1446

İnsan vücudunda kendini en hızlı yenileyen tek organ karaciğerdir.Karaciğer yaşam için gerekli olan hayati bir organdır.Yaşadığı sorunlar ciddi düzeylere ulaşmadıkça sizi üzmez.Ağrıyı ileten sinir uçları bulunmadığından dolayı karaciğer hastaları ağrıyı pek hissetmez.
Karaciğerlerle ilgili bir rahatsızlığınız olduğunda ilk önce başvuracağınız yer doktor olmalıdır.Ama bazen korumak amaçlı bitkilerdende destek alabiliriz.(Buda yine doktor gözetiminde olmalıdır)

kurtpencesi
Doktor Ömer Coşkun karaciğer için Kurtpençesi otunu öneriyor.Kurtpençesinin karaciğerin bağ dokusunu ve bağışıklığını yenileme özelliğinin bulunduğuna dikkat çeken Dr. Ömer Coşkun, “Kurtpençesi bitkisi karaciğerimizin üzerinde büyük etkisi vardır. Karaciğerin safra bölümünde bulunan duvarları yok eder. Bu yüzden kurtpençesi her daim tüketilmelidir. Kurt pençesi bitkisi aynı zamanda karaciğerin tahribatına dur diyebilecek kadar güçlü bir bitkidir. Eğer karaciğerinizi korumak istiyorsanız düzenli olarak kurt pençesi tüketin” dedi.
Dr. Ömer Coşkun, bir çay kaşığı kurtpençesinin çeyrek litre kaynar suyla 3 dakika demlenerek kahvaltıdan yarım saat önce aç karna sadece 1 bardak içilebileceğini aktardı.Kurtpençesinin yöresel olarak kurtayağı, kibritotu ve yer yosunu adlarıyla anıldığını ifade eden Coşkun, bu bitkinin Kuzey-Doğu Anadolu dağlarının nemli kısımlarında yetiştiğini kaydetti.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kurtpençesi İle Karaciğerinizi Koruyun!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar