Doğru Yürüyüşle 4 Hafta’da 4 Kilo Verin!

Diyet Ve Zayıflama 18 Eylül 2013
1418

Eğer doğru yürüseniz 4 hafta gibi bir sürede 4 kilo verebilirsiniz..Nasıl mı?İngiliz fitness uzmanı Joanna Hall, doğru tekniği kullanıp yürüyerek hem fazla kilolarınızdan kurtulacağınızı hem de yürüyüş sonrası meydana gelebilecek ağrılarınızdan kurtulabileceğinizi belirtti.
Bu yürüyüş nasıl olmalı işte detaylar..
Boyun ve omuzlar
Yürürken kendimizi oldukça rahat bırakmalıyız. Böylece tüm ağırlığımızı belirli bir bölgeye verip, o bölgeye yüklenmemiş oluruz. Bunun için boynunuzu ve omuzlarınızı oldukça rahat bir şekilde bırakın. Zamanla daha doğru nefes alıp vererek bunu başardığınızı göreceksiniz.

yuruyus
Ayak ve ayak bileği
Çoğumuz yürürken ayaklarımızı bükerek değil dümdüz adım atarak yürürüz. Ancak bu yürüyüş şekli hem dizlerimizi yorar hem de yürüyüşün kalçalarımıza hiçbir etkisi olmaz. Bunun için parmak uçlarını kullanarak yürümeliyiz. Yani yürürken ayak parmaklarımız da hareket etmeli. Aynı zamanda çok kısa adımlar yerine uzun adımlar atmaya çalışmalıyız.
Kollar ve eller
Kollarımızı da mekanik bir duruştan öte rahat bırakmalıyız. Kol dirseklerimiz 90 derecelik bir açıyla durmalı. Her iki kolunuzla sergileyin. Ellerinizi yumruk pozisyonuna getirmeden yine rahat bırakarak yürüyüşe devam edin.
Kalçalar ve leğen kemiği
Üst vücut ağırlımızı hatalı olarak kalçalarımıza veririz. Ancak yürürken her iki kalçamızda da birer bardak su varmış gibi iki yana sallamamaya çalışmalıyız. Aynı zamanda onları yürürken sıkmak yerine rahat bit şekilde yürümeliyiz. Böylelikle kalçalarımızdaki kiloları yok etmeye başlayabiliriz.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Doğru Yürüyüşle 4 Hafta’da 4 Kilo Verin!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar