Muz Kabuğu Deyip Geçmeyin!Bakın Nelere İyi Geliyor?

Şifalı Bitkiler 18 Nisan 2013
1407

Severek yediğimiz muz’un kabuğunun da muz kadar faydalı olduğunu biliyormusunuz?Bakın muz’un kabuğu nelere iyi geliyor..
***Ayaklardaki nasırların yumuşaması için, muz kabuğunun içini sıyırın, bir kaşık kadar olduğunda nasırın üzerine koyun, üstünü sarın.Birkaç saat sonra açıp temiz su ile yıkayın.Ya da direk muz kabuğunu sarabilirsiniz nasırınıza.
***Muz kabuğunın içini sivrisinek ısırıklarına sürdüğünüzde, kaşıntısını ve şişkinliğini alır..

muz-kabugu
***Diz ağrılarının geçmesine yardımcı olmak için muz kabuğuyla dizleri ovun
***İçindeki potasiyum ve yağlarla çok iyi bir ayakkabı cilasıdır.Muz kabuğunun içiyle ayakkabınızı ovun sonra bez ile temizleyin.
***Ayrıca en sağlıklı dondurmayı da muzdan yapabilirsiniz.Birkaç tane muzu soyup, parçalara ayırıp, 30 dakikalığına buzluğa atın, donmaya yakın alın, blenderdan geçirin, isterseniz süt de ekleyebilirsiniz.
Sonra sevdiğiniz tat ile tatlandırın, kakao, keçi boynuzu tozu, vanilya, frambuaz, herşeyi deneyebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Muz Kabuğu Deyip Geçmeyin!Bakın Nelere İyi Geliyor?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar