Saç Dökülmesi Testi Nasıl Yapılır?

Sağlık 03 Nisan 2013
1450

Uzmanlar tarafından günde 50-100 tel saçın dökülmesi normal sayılıyor.Ayrıca mevsimsel değişimler ise bu sayıyı iki kat arttırabilir..Ancak bazı durumlarda saç dökülmesini ciddiye almanız gerekiyor..Bunu evinizde kendinize uygulayacağınız basit bir saç testi ile anlayabilirsiniz.
Bu test için saçlarınızın en az iki gün yıkanmamış olması gerekmektedir. Testi uygulamak için önce parmaklarınızı saçınızın ön çizgisinden arkaya doğru götürün. Sonra, elinize gelen dökülmüş olan saçları bir kâğıt üstüne koyun. Beş kere bu hareketi tekrarlayın.

sac-dokülmesi
Toplam 10’dan az saç teli varsa: Her şey yolunda saç kaybı normaldir.
10–15 saç varsa: Mevsimsel saç dökülmesi başlıyor denebilir. Saçlarınızı desteklemek için vitamin tedavisine başlanılabilir.
15’ten fazla saç varsa: Saç kaybı var demektir. Tedaviye ihtiyaç vardır.”

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Saç Dökülmesi Testi Nasıl Yapılır?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar