Zayıflamak İsteyenler Zeytinyağı Koklasın!

Diyet Ve Zayıflama 17 Mart 2013
1435

Zeytinyağını koklamak bile yeter..Almanya’daki Münih Teknik Üniversitesi ve Avusturya’daki Viyana Üniversitesi’nin ortak yürüttüğü bir araştırma sadece masada bulunan zeytinyağının bile kişileri tok tutarak kilo aldırmayı engellediğini ortaya koydu.
Araştırmaya katılan gönüllülere üç ay boyunca her akşam farklı yağların aromaları ile zenginleştirilen 500 gram yoğurt veren Alman ve Avusturyalı uzmanlar, zeytinyağında bulunan bileşenlerin başka hiç bir yağda bulunmadığını gözlemledi.

zeytinyagi-zayiflama

Elde edilen verilere göre zeytinyağı tüketen kişilerin vücutları çok fazla serotonin hormonu salgılıyor, bu hormon da tokluk hissi yaratıyor. Araştırma sırasında kan testlerinin uygulanmasının ardından, deneylere katılan kişiler üzerinde gerçekleşen tokluk hissi sayesinde günde 200 kalori daha az alındığı bulundu.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Zayıflamak İsteyenler Zeytinyağı Koklasın!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar