Adriana Lima’nın Sıvı Diyeti İle Zayıflayın!

Diyet Ve Zayıflama 10 Ocak 2013
1459

Güzelliği ile Türkiye’de de tanına Victoria Secret’in güzel meleği Adriana Limanın sıvı diyeti oldukça revaçta bu sıralar.Her ne kadar eleştirilse de Adriana Lima eleştirenlerle aynı fikirde değil..
Yaptığının bir saplantı veya psikolojik bir bozuklukla ilgisi bulunmadığını belirtti. Lima bu diyeti, yalnızca gösterilere hazırlanırken, geçici bir süre için yaptığını ve gösterilerden sonra da olağan beslenme düzenine geri döndüğünü ekledi. Ünlü model, bu davranışını, atletlerin müsabakalardan önceki hazırlıklarına benzetti. Çıktığı gösterilerde, formunun zirvesinde olabilmek için böylesine sıkı bir diyet uyguladığını, sağlığını riske atmak niyetinde de olmadığını da ekledi.
Adriana Lima’nın podyuma çıkmadan önce uyguladığı sıvı diyeti:

adriana_lima
Adriana Lima, gösteriden 9 gün önce katı gıda yemeyi tamamen kesiyor. Kas kütlesi kaybını engellemek için de süt veya suyla karıştırılarak tüketilebilen protein takviyelerinden kullanıyor. Günde en az 2 litre su içiyor ve egzersizlerine devam ediyor.
Podyuma çıkmasına 12 saat kala Lima, su içmeyi de kesiyor. Bu sayede deri altında biriken suyu da vücudundan atıyor ve hatları çok daha ince ve belirgin hâle geliyor. Gösteri bittikten sonra da gündelik beslenme düzenine geri dönüyor.
Adriana Lima’nın, performansının zirvesinde olmak istemesini anlayışla karşılamak gerekiyor aslında. Mesleği de göz önünde bulundurulunca, “ince” görünmek istemesi de mantıklı. Ancak Lima’nın, bu diyeti uzun süre yapmaması ve bu tarz bir beslenme şeklinin, normal beslenme alışkanlıklarını bozmamasına çok dikkat etmesi gerekiyor. Anlaşılan o ki ünlü model, tüm bunları göz önünde bulundurduğu için bu kadar çok uzman tarafından sıkı şekilde denetim altında tutuluyor.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Adriana Lima’nın Sıvı Diyeti İle Zayıflayın!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar