İllere Göre Tercih Edilen Bebek İsimleri

Aktüel 21 Kasım 2012
1425

Hangi iller hangi bebek isimlerini tercih ediyor?İstatistiklere göre;Türkiye’de tüm yaş gruplarında en çok kullanılan ilk 5 isim listesinde, “Mehmet” 1. sırada yer alıyor..
Türkiye genelinde 10 yıl önce bebeklere en çok konulan ilk 5 isim sırasıyla Mehmet, Zeynep, Mustafa, Yusuf ve Merve iken; bugün 0-1 yaş arası bebeklerin isim istatistiğinde ilk sırada yaklaşık 556 bin kişiyle ”Zeynep” yer alıyor. Ülke genelinde en popüler ”ilk beş” listesinde Zeynep ismini Yusuf, Elif, Ecrin ve Yağmur takip ediyor.
Bugünlerde yeni doğan bebeklere İstanbul’da en fazla Zeynep ve Yusuf isimleri veriliyor. 10 yıl önce İstanbul’da bebeklere en çok konulan 3 isim Zeynep, Furkan ve Emre iken; bugün ise bu sıralama Zeynep, Ecrin ve Elif olarak değişti.
İzmirliler’in bebeklerine bugün en çok verdikleri popüler ad ise kızlarda Ecrin… İzmir’de en popüler erkek bebek isimlerinde ise Emir ve Çınar yarışıyor. 10 yıl önce ise bu kentte en çok Emre, Mehmet ve Zeynep isimleri veriliyordu.

bebek-isimleri
Ankara’da da erkek bebeklere bugün en çok Emir ismi veriliyor. Başkentte kızlarda ise ailelerin en çok tercih ettiği isimler Zeynep ve Ecrin… 10 yıl öncesine baktığımızda ise Ankara’da en çok konulan ilk 3 isim sırasıyla Zeynep, Furkan ve İrem’di.
Diyarbakırlılar bugünlerde doğan erkek bebeklerine en çok Muhammed ve Yusuf isimlerini uygun görüyor. 10 yıl önce çocuklarına Zeynep, Furkan ve İrem ismini koyan Diyarbakırlı anne ve babaların bugün çocuklarına en fazla verdiği ilk 3 isim ”Muhammed, Yusuf ve Zeynep” olarak sıralanıyor.
Bugünlerde bebeklerine en fazla Zeynep, Ecrin, Elif, Yağmur ve Berat ismi veren Trabzonlular’ın 10 yıl önceki tercihleri ise yine en çok konulan isimden başlayarak sırasıyla Emirhan, Zeynep, Aleyna, Furkan ve Merve’ydi.
Konya’da ise en popüler isim sıralamasında ilk 5’te Mustafa, Zeynep, Mehmet, Elif ve Yusuf var. Bu ilde 10 yıl önce en çok konulan isim listesinde ise Mustafa, Mehmet, Ahmet, Ali ve Ayşe bulunuyordu.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“İllere Göre Tercih Edilen Bebek İsimleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar