40 Derece Sıcaklıkta Bikram Yogosuyla Fit Kalın!

Güzellik 10 Mayıs 2012
1372

Lady Gaga,Demi Moore, Gwyneth Paltrow ve Madonna gibi pek çok ünlünün tercih ettiği 40 derece sıcaklıkta yapılan Bikram Yogosu şimdi Türkiye’de..Bikram yoga. 26 yoga pozu ve iki nefes egzersizinden oluşan, 40 derece sıcaklıkta yapılan Bikram yogayı Türkler’le buluşturan isim ise Ayşe Erenel. 
26 POZ VE 2 NEFES
Bu tekniğin kurucusu Bikram Choudhury 18 yaşında ağır bir kaza geçirmiş ve tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş. Bikram; dönemin ünlü fizik geliştiricilerinden Bishnu Ghosh ile günde 6 saat egzersiz yapmaya başlamış. 6 ay sonunda iyileşme sağlamış.
2.5 YILLIK EĞİTİM
Bikram ile Ghosh binlerce yoga hareketi arasından Bikram’ı sağlığına kavuşturan hareketlerden 26 pozu seçerek iki nefes egzersiziyle birleştirip Bikram yoga serisini oluşturmuş.
San Diego’da günde 14 saatten 3 aylık eğitimlere katıldım. Ardından 6 ay San Fransisco ve Avrupa’ya gidip stajlar yaptım. 2.5 yıllık bir çalışma sonunda da dünyadaki altı Türk eğitmenden biri olabildim.
Bikram; sıcak odada yapılan farklı bir yoga tekniğine sahip… Başta gelenlerin yüzde 90’ı yabancıydı, şimdi ise yüzde 50’si Türkler. Başta sıcaktan şikayet edenler 3-4 ders sonra alışıyorlar.

bikram-yogo
NEDEN 40 DERECE?
Isınmış vücut, esnek vücut demektir. Vücudunuzu istediğiniz gibi yeniden yapılandırabilirsiniz.
Vücuttaki organlardan ve salgı bezlerinden fazlalıkların ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
800-900 kalori harcatır.
ESAS FAYDASI ORGANLARA
Vücut ve zihin iyileşme gücünün temelini oluşturan 26 yoga pozu ve nefes egzersizlerinden oluşan Bikram, bilimsel olarak vücuttaki tüm kasları, bağları, tendonları ve eklemleri çalıştırmak üzere geliştirilmiş.
Bu yoga serisi organları, salgı bezlerini ve sinirleri harekete geçirerek sistematik olarak taze oksijen dolu kanın, vücudun tamamında dolaşmasını sağlayarak organları ve dokuları yeniliyor.
Her bir duruş sizi bir sonrakine hazırlıyor ve bir öncekinden alınan yararları arttırıyor. Bel rahatsızlıkları, astım, kas ve eklem kabiliyetinin artması, konsantrasyon ve enerji artışı gibi yararlar sağlıyor.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“40 Derece Sıcaklıkta Bikram Yogosuyla Fit Kalın!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

20 Aralık 2016
1347

Sponsor Bağlantılar