Yüz Lekelerinden Hastalık Teşhisi

Güzellik, Sağlık 29 Nisan 2012
1398

Yüzdeki kırışıklıklar,gölgeler ve lekelenmelerden vücuttaki bir takım maddelerin eksik olduğu sonucuna varabiliyoruz”Avrupa’nın önde gelen doğal tıp uzmanı, homeopat ve Dr. Schussler terapisti Karoline Dichtl, yüzdeki lekeler, gölgelenmeler gibi işaretlerden ya da kırışıklıklardan, vücuttaki birtakım maddelerin eksik olduğu sonucuna varabildiklerini söyledi.
Dichtl, ”Hastalıkların Yüzden Teşhisi ve Dr. Schussler Tuzları” konulu sertifikalı eğitim semineri verdi.
Doğal ürün satışı yapan bir firmanın düzenlediği seminer öncesi AA muhabirine açıklama yapan Dichtl, Almanya’da dünyaya gelen Dr. Wilhelm Heinrich Schussler’in, hastalıkların bozuk mineral madde oranlarıyla bağlantılı olabileceği konusunda çalışmalar yaptığını hatırlattı.
Bu kapsamda keşfedilen 12 mineralli tuza ”Dr. Schussler tuzları” denildiğini ifade eden Dichtl, ”Schussler tuzları, ilaç değil. Minerallerden oluşmakta ve mineral eksikliği olduğu zaman kullanılabilmektedir. Kronik hastalıkların tedavisinde de uzman hekimlere başvurularak, ek olarak alınabilir” dedi.
Yüzden hastalık teşhisi yöntemine ilişkin de çehre diagnostiği denilen yöntemle ciltten birtakım sonuçlar çıkarılabildiklerini anlatan Dichtl, ”Yüzdeki lekeler, gölgelenmeler gibi işaretlerden ya da kırışıklıklardan, vücuttaki birtakım maddelerin eksik olduğu sonucuna varabiliyoruz. Bir kişinin genel görüntüsü de bize ipuçları verebiliyor” diye konuştu.

yuz-lekelerinden-hastalik-teshisi-
Bu tekniği kullanabilmek için tıbbi eğitim alınmasında yarar olduğunu dile getiren Dichtl, ”Teorik olarak her insanın bunu öğrenmesi mümkün. Ancak tabii ki çok büyük deneyim kazanılması lazım. Tıbbi bilgilere sahip, hatta tıp eğitimini tamamlamış insanlar tanıya varmada çok daha başarılı olabilir” değerlendirmesinde bulundu.
Tedavinin 4 temel noktası bulunuyor
Seminerde, doğal ürün meraklılarına Dr. Schussler tedavisi hakkında bilgi veren Dichtl, tedavide 4 temel nokta bulunduğunu söyledi.
Dichtl, ”Sağlıkla ilgili sorunların hücrede mineral eksikliğinden kaynaklanması, mineral alımıyla dengenin sağlanabileceği, mineral tuzlarının verilmesinin en az miktarda olması ve çok inceltilmiş şekilde uygulanmasıdır” dedi.
Semineri düzenleyen firmanın sahiplerinden Katerine Jirke de Avrupa’da doğal ürünlerle ilgili çalışmalar yaptıklarını, ancak ürünlerinin Türkiye’de yeni olduğunu belirtti.
Jirke, ”Türkiye’ye geldiğimiz için mutluyuz. Çünkü her şeyden önce doğal yöntemlerle insanlara destek verme imkanı buluyoruz. Ayrıca daha fazla hekim ve eczacının bu konuya eğilmesini umuyoruz” diye konuştu.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yüz Lekelerinden Hastalık Teşhisi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

20 Aralık 2016
1356

Sponsor Bağlantılar