Hulahop Çevir ince Bir Belin Olsun

Diyet Ve Zayıflama, Sağlık 29 Nisan 2012
1454

Hulolop çevirerek belinizi inceltebilirsiniz.Yaz ayına girmemize sayılı günler kaldı..Forma girip sahillerde göz doldurmak istiyorsanız hemen bir hulahop satın alın.
Kalori yakmaya, kilo vermeye ve vücudun formunu sıkı bir şekilde korumasına yardımcı oluyor.
Beyne giden kan akışını artırıyor ve düzenli olarak yapıldığında vücudunuzun enerji seviyesini artırıyor.
Beli, kalçayı ve dizleri kuvvetlendiriyor.
Koordinasyon özelliğiniz oldukça gelişiyor.
Vücut hareketleriniz ve nefes alıp verişinizin koordinasyonu gövdenizdeki kasların güçlenmesini sağlıyor. Omurga da esnekleşmiş oluyor.
Sadece karın kaslarınızı çalıştırıyor gibi gözükse de aslında vücudunuzdaki hemen hemen tüm kasları çalıştırıyor; kalçayı, boynu bile…
Hayati önem taşıyan organlarımızın tüm özelliklerinin çalışmasını geliştiriyor.
Enerjik bir spor olduğu için kendinizi iyi ve dinç hissetmenizi de sağlıyor.
Evde uygulayabileceğiniz genel bir hulahop egzersiz programı

hula-hop
Öncelikle bulunduğunuz mekanda ısınmak adına 3 dakikalık bir yürüyüş yapın.
Hulahopu kalça bölgenizin hizasında sabit tutmaya çalışacak şekilde 3 ila 5 dakika arası çevirin.
Ayaklarınızı omuz genişliğinizde açın. Ayak parmaklarınızın hizası hafifçe sola doğru olsun. Hulahopu sol ayağınızın yanına yere koyun ve hulahopun tepesini sol elinizle tutun. Sağ ayağınızı sağa doğru kalça hizanıza kadar veya kaldırabildiğiniz kadar kaldırın. Bunu yaparken sol elinizle hulahopu sizden uzaklaşacak şekilde yuvarlayın. Aynı esnada sağ kolunuzu da yukarı doğru uzatın. Bu egzersizi her ik taraf için de 12’şer kez uygulayın.
Hulahopu kalça bölgenizin hizasında sabit tutmaya çalışacak şekilde 3 ila 5 dakika arası çevirin.
Ayaklarınızı omuz genişliğinizde açın. Ayak parmaklarınız ileri doğru baksın ve ellerinizle hulahopu direksiyon gibi tutun. Hulahop direksiyonunuzu sağa doğru çevirirken sağ ayağınızı da aynı yöne kaldırın. Hulahop direksiyonunuzu sola doğru çevirirken sağ ayağınızı da sol tarafa doğru kaldırın. Bir sağ, bir sol tekrar sayılacak şekilde; toplamda 12 kez bu hareketi uygulayın.
Hulahopu kalça bölgenizin hizasında sabit tutmaya çalışacak şekilde 3 ila 5 dakika arası çevirin.
Ayaklarınızı omuz genişliğinizde açın. Ayak parmaklarınız ileri doğru baksın ve yine az önceki gibi ellerinizle hulahopu direksiyon gibi tutun. Ayak ve bacaklarınız sabit kalacak şekilde, vücudunuzu yavaş yavaş sola doğru döndürün. Bu sırada sağ kolunuzu göğsünüzün önünden geçirerek sağ elinizle hulahopun en soluna dokunmaya çalışın. Tüm bunları yaparken sağ ayağınızla parmak ucunuzda durursanız kalça bölgeniz de çalışacak. Aynı hareketi öbür tarafa da uygulayıp bu seti 12 kez tekrarlayın.
Hulahopu kalça bölgenizin hizasında sabit tutmaya çalışacak şekilde 3 ila 5 dakika arası çevirin.
Yüz üstü yere uzanın, bacaklarınızı 90 derecelik açıyla kaldırın. Hulahop sol elinizde olsun ve hulahopu öne doğru getirirken ayaklarınızı da ona doğru kaldırın. İkisini de aynı hızla aşağı indirin. Bu sırada sağ eliniz kafanızın altında olsun. Hulahopla ayağınızı birleştirmeye giderken karnınızı da çalıştırmak adına hafifçe mekik çekin. Unutmayın, ayaklarınızı yere tam değdirmek yerine birkaç santim yukarıda kalırsa daha fazla çalışmış olursunuz. Bu egzersizi bir seti sol el, bir seti sağ el hulahoplu olmak üzere iki setlik 12 tekrardan uygulayın.
Bulunduğunuz mekanda rahatlamak adına 3 dakikalık bir yürüyüş yapın. Son olarak esneme hareketlerinizi yapın ve egzersizlerinizi sonlandırın.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Hulahop Çevir ince Bir Belin Olsun” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar