Denge Egzersiziyle Dayanıklılığınızı Arttırın..

Sağlık 27 Nisan 2012
1369

Denge egzersiziyle dayanıklılığınızı arttırabilirsiniz..10 dakikada dengenizi sağlayarak; her zamankinden daha güçlü ve dayanıklı olacaksınız.
Los Angeles’ta fitness eğitmeni olan Tracey Mallett herkesin doğal olarak daha güçlü olan baskın bir tarafı vardır diyor. Ancak denge bozulursa;güçlü tarafınız, zayıf tarafınızın açığını kapatmak zorunda kalır. Bu durumda kasların aşırı zorlanmasından kaynaklanan incinmeler oluşabilir.
Mallett’in önerdiği bu çabuk yapılabilen rutin hareket, kollarınız ve bacaklarınızın yanı sıra aynı derecede önem taşıyan karın bölgenizi de çalıştırır. Bu durum, sol ve sağ taraflarınızın eşit derecede çalışmasına yardımcı olur. Bu egzersizleri, arka arkaya olmamak koşuluyla haftada 2 gün, dayanıklılık rutininize dâhil edin.
Egzersiz 1
Dual warrior
Çalıştırdığı yerler: Omuzlar ve kalçalar
Bir çift 2,5 kilogramlı dummbell alın ve sol ayağınızı yere basarak, sağ ayağınızı geriye doğru uzatın. Sağ ayağınızı geriye doğru uzatırken, vücudunuzu da öne doğru uzatın ve gövdenizin yere paralel olmasına dikkat edin. Aynı zamanda, iki kolunuzu da avuç içleriniz aşağıya bakacak şekilde öne doğru uzatın. Kollarınızı tekrar askeri duruşa geçirin; gövdenizi dikleştirin ve sağ ayağınızı yere değdirmeden, sağ dizinizi 90 derece açı oluşturacak şekilde kendinize doğru çekin. Bu hareketi sağ ve sol tarafın her biri için 15 kez tekrarlayın ve sonra 30 saniye dinlenin.
Egzersiz 2

denge-egzersiz
Half-squat leg raise
Çalıştırdığı yerler: Omuzlar ve vücudun aşağı kısmı
Bir çift 2,5 kilogramlı dummbell alın ve sol ayağınızı, parmak ucuyla yere basılı olacak şekilde bir adım geride tutun. Sağ bacağınızı hafifçe bükün ve dengenizi kaybetmeden sol bacağınızı mümkün olduğunca geriye doğru uzatın. Aynı zamanda sağ kolunuzu omuz seviyesine gelecek şekilde öne doğru kaldırın. Kolunuzu ve bacağınızı yavaşça indirin ve bu hareketi sol ayağınız yere basılı olacak şekilde 15 kez tekrarlayın. Egzersizi diğer taraf için de 15 kez tekrarladıktan sonra 30 saniye dinlenin ve egzersize devam edin.
Egzersiz 3
The sphinx
Çalıştırdığı yer: Karın
Elleriniz birbirini tutacak şekilde diz çökün ve dirseklerinizi pilates topuna yaslayın. Dirsekleriniz topa yaslı şekilde iken gövdenizi öne doğru itin ve 45 derecelik açıya geldiğinizde, 20 saniye bekleyin ve karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Güçlendikçe bekleme süresini 60 saniyeye kadar çıkarabilirsiniz. Egzersizi 15 kez tekrarlayın ve aralarda 30 saniye dinlenin.
Women’s Health

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Denge Egzersiziyle Dayanıklılığınızı Arttırın..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar