Matematiksel Oranları Mükemmel Yüz Güzeli

Güzellik 22 Nisan 2012
1418

İngiltere’de yapılan yüz güzellik yarışmasında birinci seçilen güzel herşeyiyle dört dörtlük..İngiltere’de yapılan yüz güzellik yarışmasında üniversite öğrencisi Florence Colgate pürüzsüz cildi ve uluslararası arenada belirlenen matematiksel oranları mükemmel bir şekilde yansıtan yüzüyle birinci seçildi.
İngiltere’de gerçekleştirilen yüz güzelliği yarışmasını 18 yaşındaki Florence Colgate kazandı. Colgate’in yüzünün “matematiksel güzellik” kavramına mükemmel derecede uyum sağladığı belirtildi. Uluslararası kriterlere göre yüzün matematiksel güzelliği gözler, ağız, alın ve çene arasındaki oranın uyumuna göre hesaplanıyor. Yarışmacıların makyajsız fotoğraflarıyla katılabildiği yarışmada estetik yaptırmış olan adaylar elendi.

ingiltere-nin-en-guzel-yuzu-
Uzmanlar yüz güzelliğini hesaplarken göz mesafesi, iki kulağının arasındaki genişliğin yarısı kadar olması gerektiğini söylüyor. Haftasonları bir fast-food restoranında çalışarak okul harçlığını çıkaran Colgate’in yüz hatları bu formülle bire bir örtüşüyor.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Matematiksel Oranları Mükemmel Yüz Güzeli” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

20 Aralık 2016
1347

Sponsor Bağlantılar