Sirke Her Yeri Siler Süpürür..

Aktüel 12 Nisan 2012
1400

Siz de bilmiyorsanız öğrenin, sirke tam bir temizlik uzmanı ! Sirkenin kokusu sizi ürkütüyor mu?
Merak etmeyin ne kadar hızlı uçup gittiğine inanamayacaksınız.
Kireç Sökücü
Mustluğunuzdan akan suyun kirecinden bıkıp usandıysanız, sirkeyi hiç denememişsiniz demektir. Çaydanlık, su ısıtıcı, bardak, tencere, mustuk kenarları kısaca tüm metal eşyalardaki kireç izlerini sirkeli su ile kaynattığınızda hem kireci tamamen söküp atacaksınız, hemde parlamasını sağlayacaksınız.
Mangal Temizliği
Havalar ısınınca mangal keyfi yapılmaz mı ? Mangalın en sevimsiz kısmı ise, temizliğidir. Bazen yağlar öyle bir kurumuş ve yapışmış olur ki, kazımaktan kollarınız ağırabilir. Bir pet şişeye yar su yarı sirke koyun ve sıcakken temizlenecek bölgelere püskürtün. 10 dakika kadar bekleyin ve kolayca temizleyin. Gerekli görürseniz tekrarlayın.
Banyo Temizliği
Banyoda biriken sabun, şampuan ve diğer tortular hep canımızı sıkar. En kötüsüde temizlendikçe fayansı matlaştıran temizlik ürünleridir. Bunun önüne sirke ile geçmek mümkün. Ayrıca banyoda cam olan yüzeyler varsa, yine o bölgelerdede sirke oldukça etkili.

sirke
Ütü Temizliği
Ütünün zaman içinde bırakmaya başladığı kahverengi tortular tertemiz çamaşırları berbat etmekten başka bir işe yaramaz. Bunu ütünüzün su haznesine yarım su yarım sirke koyduktan sonra ütüyü çalıştırarak ve suyun buhar vererek bitmesini bekleyip, daha sonra ütü yapmadan önce en az 2 defa duru su ile aynı işlemi yaparak çözebilirsiniz.
Bebek Oyuncakları
Çocuğunuzun oyuncaklarının temizliği kuşkusuz çok önemli bir konu. Ancak bütün anneler kullandıkları deterjanların çocuklarına zarar verip vermediği konusunda endişe duyarlar. Oysa yarım su yarım sirke ile hazırladığınız karışım ile temizlediğinizde bu endişe otomatikman ortadan kalkmış olacaktır. Bebeğiniz oynamadan önce iyice havalandırdığınızdan emin olmayı unutmayın.
Altın Temizliği
Zamanla matlaşan ve rengi solan altın takılarınıza damlatacağınız bir damla sirke ile ovarak temizleyebilir ve parlatabilirsiniz. Daha sonra duru su ile çalkalamayı unutmayın.
Hatırlatma: Sirkeyi su dışında başka birşey ile karıştırmadan önce mutlaka konu hakkında uzman birine danışın. Bazı maddelerin etkileşimlerinin zehirli olabileceğini unutmamak gerekir.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sirke Her Yeri Siler Süpürür..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar