Ünlüler Penti Çorapları Tasarladı..

Güzellik 21 Mart 2012
1496

Türkiye’nin ünlüleri Penti’ye özel çorap tasarladı..Aile içi şiddete maruz kalan kadınlara destek olmak için Türkiye’nin ünlü isimleri tasarladı..Kenan Doğulu, Ayşe Arman, Özlem Süer, Çağatay Ulusoy, Pelin Karahan, Şebnem Bozoklu, Berna Laçin, Erdil Yaşaroğlu’nun tasarladığı çoraplar 8 Mart’tan itibaren Penti mağazalarında….
Penti:özel olarak tasarlattığı bu çorapların tüm gelirini “Hürriyet Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı”na bağışlıyor.
8 ünlü ; ilginç tasarımları ve anlamlı mesajlarıyla “Aile İçi Şiddet’e Son” diyor
Kimisi eğlenceli, kimisi vurgulayıcı, kimisi sevgiyi, kimisi şiddeti öne çıkaran tasarımlarıyla destek veren ünlülerin mesajları da tasarımları kadar özel…
Kenan Doğulu:
Bugün uyandığında dünya için, toplum için ne yaptım diye düşünme. Bu çorabı giydin ya, sessiz kalmadın, çorbada tuzun var artık. Sesini duyuramayan binlerce mağdur kadının yalnız olmadığını hissettirdin. Kadına uzanan ellere bir küçük tokat da sen attın. Hem de sadece ufak bir hareketle. Tabii her zaman daha fazlasını yapabilirsin unutma.
Kadınlar kutsaldır ve en yüce varlık anneler sevdikçe, sevildikçe daha güzel ve barışçıl insanlar getirecekler bu hayata.
Çorabını güle güle giy. Dilerim her giyişinde sende ve çevrende tatlı bir tebessüm uyandırır…
Çağatay Ulusoy:
İnsan olabilmek için..Erkek olmanın kadına el kaldırmak değil,elinden tutmak olduğunu anlatabilmek için…
Başta anneme,gelecekteki eşime,sokakta yanıma gelip sarılan teyzelere,bugünün genç kızları yarının anneleri olacak sevenlerime,kısacası etrafımızdaki tüm kadınlara olan minnetimi gösterebilmek; borcumu biraz olsun ödeyebilmek için..
Aile içi şiddet her ne kadar tüm aile bireylerinin mağduriyetini kapsasa da,mağdurların çoğunluğunu kadınlar oluşturduğu için biraz daha buna ağırlık vermek istedim..
Bu kampanya doğrultusunda elde edilecek gelirle yeni sığınma evleri oluşturulabilir,acil yardım hattına destek sağlanabilir ve belki bir çocuğun minicik bedeni,psikolojisi iyileştirilip; kendine olan güvenini,özsaygısını kaybetmekle karşı karşıya olan bir kadının elinden tutulabilir..
Ve biz belki o zaman insan oluruz..

penti-aile-ici-siddet-tasarim
Pelin Karahan;
Sizler için çok severek yaptığım bu “tatlı” tasarımı umarım beğenirsiniz. Bu çorabı giydiğiniz her yeni gün hayatınızda yepyeni tatlarla tanışmanız dileğiyle.
Erdil Yaşaroğlu:
“Bu çorabı giydiğin zaman güzel ve esprili bacaklara sahip olacaksın. Tüm geliri Aile İçi Şiddet Hattı’na aktarılacağı için, bu önemli konuda çözümün parçası olmaya da katkıda bulunmuş olacaksın. Herkes bu güzel, esprili ve duyarlı kıza bayılacak… Ammaaan sen bana bakma. Çorabı alıp destek olduğun için sevindim, saçmalıyorum işte hehee…
Şebnem Bozoklu:
” İki çizgi çek. Kendin ve güvenin için ! “
Berna Laçin:
Severken ve sevilirken “Şans Yoncanız” sizinle olsun
Tasarımcı Özlem Süer ise Mevlana Celaleddin Rumi’nin dizeleriyle mesaj verdi
Sevgide güneş gibi ol,
Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,

Hataları örtmede gece gibi ol,
Tevazuda toprak gibi ol,

Öfkede ölü gibi ol,
Her ne olursan ol

Ya olduğun gibi görün,
Ya da göründüğün gibi ol

Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz
Şu tertemiz tarlaya başka bir tohum ekmeyiz biz…
Aile İçi Şiddet’e bu çoraplardan alarak siz de destek verin
Aile içi şiddet, Türkiye’nin önde gelen sorunlarından biri. Hürriyet Gazetesi bu konuya dikkat çekmek ve çözümüne katkıda bulunabilmek için 2004 yılından bu yana “Aile İçi Şiddete Son” kampanyası yürütüyor. 2007 yılından bu yana da şiddet mağdurlarına hukuki, psikolojik ve güvenlikle ilgili destek sağlayan, Türkiye’nin ilk ve tek 7 gün 24 saat açık “Acil Yardım Hattı”nı işletiyor.
Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’nın kullanma bilincinin artırılması ve sürdürülebilirliği için yapılan çalışmalara, Penti olarak biz de ürünlerimizle katkıda bulunuyoruz. Bu amaçla oluşturduğumuz ve geleneksel hale gelen bu özel koleksiyonumuza, bu yıl 8 ünlü isim tasarımlarıyla destek veriyor.
Kenan Doğulu, Ayşe Arman, Özlem Süer, Çağatay Ulusoy, Pelin Karahan, Şebnem Bozoklu, Berna Laçin, Erdil Yaşaroğlu’nun sizler için tasarladığı bu özel çoraplardan alarak, şiddet gören kadınlara destek verin.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ünlüler Penti Çorapları Tasarladı..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

20 Aralık 2016
1347

Sponsor Bağlantılar