Düzenli Uyku ile Zayıflayın!

Sağlık 20 Temmuz 2011
1413

Uyku düzeninizin kilonuzu etkilediğini biliyor muydunuz?
Biliyor musunuz, sadece yediklerimiz değil, vücudumuzu ne kadar dinlendirdiğimiz de kurtulmak istediğimiz kilolar üzerinde etkili.
Eğer geceleri ortalama yedi saat uyuyorsanız o zaman her şey yolunda demektir. En azından uzmanlar böyle söylüyor… Kanada’daki Laval Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre uyku saatleri ve kilo arasında bir bağlantı olduğu ortaya çıkmış. Vücudumuz ideal kilosunu koruyabilmek için günde yedi-sekiz saatlik bir uykuya gereksinim duyuyor. Eğer bu saatlerden daha uzun ya da daha kısa uyuyorsanız, o zaman vücudunuzun bu düzensizliğe kilo alarak tepki vereceğini belirtiyor uzmanlar. Nedenini de şöyle açıklıyorlar:

uyku-diyeti

Az uyku, vücutta kronik yorgunluk olarak kendini gösterir. Bu da daha az aktivite ve daha az kalori yakımı anlamına gelir. Ayrıca uykusuzluk iştahı açar ve kişi uyuyamadığı için, abur cubur yemeye daha fazla zaman ayırır.
Elle Dergisi

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Düzenli Uyku ile Zayıflayın!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar