Gebelikte En Uygun Saç Stilleri

Kadın, Sağlık 17 Mayıs 2011
1504

Gebelik döneminde bayanların en şikayet ettiği konulardan biriside saçlarının döküldüğü ve cansızlaşarak istenilen şekli almaması..Gebelik döneminde güzel gözükmek ve bakımlı saçlara sahip olmak için yapmanız gerekenler..

Kestirmek istiyorsanız;
Çok uzun ve çok kısa saç modellerinden uzak durun. Yüz ve vücut şekliniz hamileliğinizde değişim geçirecek. Çok kısa veya uzun saçlar yüzünüzü çok büyük ve şişman gösterebilir. Gebelikte saç uzunluğunun omuzlarda olması, gerekirse katlı kesim en iyisidir.
Saçınızı her zaman tek bir yöne ayırmayın. Bunun yerine ortadan ayırmak yüzünüzü daha zayıf gösterir.
Saçınızı yüksekte at kuyruğu veya sağınık topuz yaptırmayın. Topladığınızda yüzünüze bir kaç tutam saç dökülürse öyle bırakın.
Saçlarınız için bir şey yapmanız gerekiyorsa;

gebelik
Gebelikte saçlarınızı boyatabilir misiniz? Bu yanıtı çok kolay olmayan milyon dolarlık bir soru. Kuaförler bu konuda her zaman doktor görüşünün alınmasından yanalar.Doktorunuz sakıncalı bulmadıysa doğal saç boyalarını deneyebilirsiniz.
Saçlarınıza gölge attırmak istiyorsanız aliminyum folyolar kullanarak yaptırabilirsiniz.
Özelikle düz saçlıysanız saçlarınızı zigzag modeliyle daha havalı gösterebilirsiniz. Bu şekilde saç ayrımınız belli olmaz size farklı bir hava katar. Eğer saçlarınız kıvırcık veya dalgalıysa Üstleri zig zag olarak ayırdıktan sonra olduğu gibi bırakın.
Geriye doğru sıkı olan modellerden uzak durun. Gevşek ve yumuşak stiller saçınızın uzamasına ve sağlıklı olmasına yardımcı olur.
Hamile kadınların iç güzellik ve ışıltısı meşhurdur. Güzellik rutininizi geliştirmeniz, ihmal etmemeniz içinizdeki güzellği dışarı yansıtmanızı sağlar.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Gebelikte En Uygun Saç Stilleri” Konulu yazıdaki yorumlar

 • Pembe Maske

  Benim aksine saçlarım gürleşmiş ve hayatımda uzamadığı kadar uzamıştı 🙂 Lohusalık döneminde dökülmeye başladı.

 • İlginizi Çekebilir
  Topuklu Ayakkabı

  Topuklu Ayakkabı

  20 Aralık 2016
  1354

  Sponsor Bağlantılar