Barefoot’la Yürüyüş Çok Rahat

Sağlık 23 Ağustos 2010
1494

Barefoot’la artık yürüyüşleriniz çok rahat..Son dönemlerde ünlülerin yaratık ayakkabıları giydiğini farkettiniz mi? Matthew McConaughey ve kız arkadaşı Camila Alves, barefoot (yalın ayak) spor ayakkabılarını dışarı çıkarken giymeye bayılıyor. Aktör Channing Tatum bu ayakkabılarla koşuyor ve diğer sporcular bu ayakkabılarla rahatça spor ediyor. Çoraba benzeyen, parmaklı, rahat görünen bu barefoot’ların oldukça rahat olduğu söyleniyor.
Uzmanlar ise spor ayakkabıların ayağı yorduğuna dair bilimsel bir veri olmadığını belirtmekle beraber, barefoot’ların ayağı rahat ettirdiğini ve diğer ayakkabılara göre daha hafif olduğunu ifade ediyor.
Eğer bir tane barefoot almayı düşünüyorsanız;
1. Barefoot sadece yürüyüş ve koşuya başlayanlar için ideal.

barefoot
2. Ayağınızla ilgili ciddi sorunlarınız varsa doktorunuza danışmadan almayın.
3. Barefoot giyecekseniz çimen, toprak veya beton gibi düz zeminlerde giymeye başlayın.Kum gibi zeminlerde giymeniz ayak burkulması gibi sorunlara neden olabilir.
4. Ayaklarınız hassastır. Ayaklarınızdaki ağrılara veya yorgunluğa dikkat edin.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Barefoot’la Yürüyüş Çok Rahat” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar