Demi Moore’un Limonata Diyeti

Diyet Ve Zayıflama, Güzellik 01 Ağustos 2010
1463

Yaşına rağmen güzelliğinden hiçbirşey kaybetmeyen Demi MOORE’nin tercihi Limonata Diyetini merak edenlere işte ayrıntılar…Limonata diyeti, limon, akçaağaç şurubu, kırmızı biber içeriyor. Bu karışımı günde 6 – 12 kez ile bir bardak tuzlu su, günde 2 kez müsil etkili bitki çayları da içiyorsunuz.
Stanley Burroughs tarafından 1976 yılında The Master Cleanser adlı kitapla adını duyuran diyet, kilo vermekten çok ülser ve toksinlerden arınma amaçlı olarak uygulanıyordu. 2005 yılında Peter Glickman’ın, Lose Weight, Have More Energy, and Be Happier adlı kitabında 10 günlük diyet olarak tekrar yayınlandı.
Vücudunuzu gerçekten arındırıyor mu?

demi-moore
Diyetin temel malzemesi limon suyu toksinlerden arınmanıza yardımcı oluyor. Aslında mide asitleri limondan 10 kat daha güçlü yani limondan daha az C vitamini almanıza neden olur. Akçaağaç şurubu ve kırmızı biber bu etkiyi artırıcı özellik taşır.
Aslında vücudumuz kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir ancak yediklerimiz mide asidinin etkisini azaltabilir. Bu karışım mide asidinin etkisini güçlendirir. Vitamin ve minerallerin emilimini güçlendirir.
Bu diyetin kalori değeri günde 600-1200 kalori civarındadır. Yani her bardakda 100 kalori alırsınız. Yetişkinlerin günde 2000 kalori aldıklarını göz önünde bulundurursak bu rejim hızla zayıflamanıza neden olur. Kilo kaybı sırasında hızla yağlarınız erir ancak vücudunuzdaki kaslarınızda zayıflar, beyin, kalp gibi organların kalori yakmaları yavaşlar ve enerjiyi korur.
İçeceği nasıl hazırlayacaksınız?
2 litre su
1 bardak limon suyu
1 bardak akçaağaç şurubu veya pekmezi
1-10 çay kaşığı arasında damağınıza göre acı biber
Hepsini karıştırıp çalkalayın ve günde 6-12 arası bardak için.
Uyarı: Eğer ağrı, mide krampı, acı, halsizlik yaşıyorsanız bu içtiğiniz sıvı sebebiyle olabilir. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız içmeyin.
Bununla birlikte;
1. Bir fincan sinameki içeren bitkisel form çayı için.
2. Her sabah 1 bardak tuzlu su için.
3. Her akşam 1 bardak bitki çayınızı içmeyi unutmayın.
Bu hızlı diye 10 günde etkili olmadıysa tekrarlamadan önce 1 hafta ara verin.
Diğer taraftan bu detoks sinüslerinizi açacak ve toksinlerden arınmanızı sağlayacak.
Bu diyet güvenli mi?
Sağlıklı biri 1 ya da 2 gün bunu deneyebilir ancak etkili olması için 10 gün yapmak gerek. Bu da kulağa oldukça zorlayıcı geliyor. Diyetlerin düşük kalorili olması, protein, vitamin, mineral ve iyi yağlar içermesi gerekiyor. Bu diyet size kilo verdirebilir ancak çok fazla enerji harcamanız gerekiyorsa uygulamak için bir daha düşünebilirsiniz.

ivillage.mynet.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Demi Moore’un Limonata Diyeti” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

20 Aralık 2016
1438

Sponsor Bağlantılar