En Güzel Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Güzellik, Kadın 06 Haziran 2010
1413

En güzel dumanlı göz makyajını siz yapın..herkes tarfından farkedilin Nasıl mı? İşte Dumanlı göz makyajı yapımı
1. Gözkapağına yağsız baz
Fardan önce göz kapağınıza “primer” denen yağsız bir baz sürmelisiniz. Böylece gün içinde göz kapaklarınızın yağlanıp farın bozulmasını baştan engellemiş olacaksınız.
2. Göz kalemi uygulaması
Kaleminizi üst göz kapağınızın ortasından başlayarak kalınca bir çizgi halinde göz bitimine doğru çekin. Eğer mücevher tonlarında bir göz makyajı istiyorsanız mürdüm lacivert veya koyu yeşil bir göz kalemi kullanın.
Dumanlı göz makyajı için eyeliner kullanmayın. Göz kalemi gerekli yerlerde dağıtılıp buğulu bir ifade vermek için çok uygun bir seçimdir.
3. Dağıt ve yay!
İşte esas noktaya geldik! Bir aplikatör ile göz kalemini uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtın. Birkaç ufak aplikatör darbesi yeterlidir. Abartıp tüm göz kalemini yaymayın.
4. Alt kirpikleri boyuyoruz

dumanlı bakışlar
Daha önce kullandığınız kalemle gözlerinizin içine çizgi çekin. Sürme de kullanabilirsiniz. Sonra kullanacağınız far ile alt kirpik diplerinizi boyayın. Kalın bir şekilde farı uygulayabilirsiniz. Kalem kesin çizgiler yaratacağından far uygulamak dumanlı bir görünüm için daha uygundur.
5. Son dokunuşlar
Farla işiniz henüz bitmedi. Üst göz kapağınızın kalemi yaydığınız yerlerine farla küçük dokunuşlar yapın. Hatta göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farı sürün.
6. Rimel ve bitti!
Hacim veren bir maskara ile kirpiklerinizi bolca rimelleyin. İşte bitti bile!

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“En Güzel Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

20 Aralık 2016
1347

Sponsor Bağlantılar