Yüz Şeklinize Göre Saç Modelleri

Güzellik 09 Mart 2010
1444

Saç bir bayanın en değer verdiği unsurlardır..Saç modellerinizi seçerken mutlaka yüz şeklinize uyan ve kullanımında zaman kaybettirmeyenleri seçin..Güzel saçlar yumuşak görünür. Yumuşak doğal dalgalar saçınızın daha fazla görünmesini sağlar. Ayrıca, saç renginiz de saçınıza bütünlük katar ve saçlarınız dolgun görünür.
İri telli saçların fazla bir görünümü vardır. Saç kesimi çok önemlidir ve kesim yüzünüze bir şekil katar ve saçlarınızı kontrol eder.
Düz saçlar ince ya da kalın olabilir. Düz saçlar mükemmel olduklarında parlak görünürler. Düz saçlar için istediğin uzunlukta küt bir kesim en iyisidir. Bukleler saçınıza yükseklik kazandırır.
Kıvırcık Saçlar
Kıvırcık saçlar çok yönlüdür. Fön ile düzeleştirebilirsin, doğal dalgalar yaratmak için bigudi kullanabilirsiniz ya da kendi haline bırakıp yumuşak ve kıvırcık kalmasını sağlayabilirsiniz.
Saçlarınızı yüzünüzden geriye çekin ve mümkünse at kuyruğu yapın ya da saçlarınız kısaysa su ile saçlarınızı geriye doğru yapıştırın. Ayna karşısına geçin ve sabun yada boya kalemi ile yüzünüzün şeklini izleyin.
Kalp şeklinde yüz
Yoğunluğu kulak kenarlarından ve yan taraflardan azaltın. Çene bölgesine gürlük ve bukleler eklemek görünümünüzü yuvarlaklaştırmaya yardımcı olur. Ağız bölgenizdeki tutamlar yüzünüze yuvarlak bir görünüm katar. Kalp şeklini yansıtan stillerden kaçının.
Elmas şeklinde yüz

saç modelelri
Yoğunluğu kulak kenarlarından ve yan taraflardan azaltın. Çene bölgesine gürlük ve bukleler eklemek yüzünüzün yuvarlak görünmesini sağlar. Elmas stillerinden kaçının.
Yuvarlak yüz
Yoğunluğu yan bölgelerde ve kulak kenarlarından azaltın. Çene bölgesindeki yüksekliği ve uzunluğu artırın. Yanaklarınızdan saçlarınızı uzak tutmanız önerilir.
Kare şeklinde yüz
Saçınıza yükseklik katacak kesimler iyidir. Düz kesimlerden uzak durun ve saçınızı toplamamaya özen gösterin.
İnce yüz
Saçınızın yan taraflarına dalga ve gürlük ekleyin. Bu ince yüzünüzün geniş ve uzun görünmesini sağlar.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yüz Şeklinize Göre Saç Modelleri” Konulu yazıdaki yorumlar

 • online

  ilginc bilgiler icin tesekkurler

 • İlginizi Çekebilir
  Topuklu Ayakkabı

  Topuklu Ayakkabı

  20 Aralık 2016
  1356

  Sponsor Bağlantılar