Neden Hamile Kalamıyorsunuz?

Sağlık 09 Mart 2010
1367

Gebe kalamamanın  pek çok sebebi vardır ama düzenli regl olup,eşinizle 1 yıldır korunmasız olarak seks yapmamıza rağmen hamile kalamıyorsanız bunun da mutlaka sebebi vardır..
Uzmanlara göre çiftler 12 ay boyunca herhangi bir doğum kontrol yöntemi kullanmadan düzenli olarak cinsel ilişkiye giriyorsa ve buna rağmen kadında hala hamilelik oluşmamışsa, tetkiklere başlanması gerekir.
Değerlendirmede; hem erkek hem de kadın incelenir. Erkeğin spermiogram yaptırması gerekir.

gebelik
Kadın açısından yumurtlamasının değerlendirilmesi, hormonal tetkiklerin yapılması ve tüpleri için rahim filmi (HSG) çekilmesi gerekir.
Amaç, infertilite nedenlerinin saptanıp, nedene yönelik tedavinin planlanmasıdır. Gerekli tetkik ve değerlendirmenin tamamlanması birkaç menstrual siklus sürebilir. Muayeneleriniz ve tetkikleriniz tamamlandıktan sonra gerekli tedavilere başlanmalıdır.

Benzer İçerikler

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/web/sadeceguzellik.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Neden Hamile Kalamıyorsunuz?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar