Pilates Eklem Rahatsızlıklarına Birebir!

Sağlık 29 Ağustos 2013
1320

Pilates’in faydaları saymakla bitmez..Bir kere başladınız mı arkası gelen pilates’in eklem rahatsızlılarına oldukça faydalı olduğunu biliyormuydunuz?Uzun süre masa başında oturmak zorunda olanların ilerleyen yaşlarda bel,bacak ve diz ağrıları yaşaması kaçınılmaz gibi görünüyor…
Uzun süre aynı pozisyonda kalmaktan oluşan vücut duruşu bozukluğu için ise pilates egzersizleri öneriliyor. Performans ve kondisyonlarda iyi seviyede olmanızı sağlayan pilates egzersizleri, vücudunuzu kontrol edebilmenizi sağlıyor. Çalışırken yaşadığınız boyun ağrıları, eklem ağrıları ya da klavye kullanmaktan oluşan ağrılar, pilates egzersizleriyle son buluyor. Pilates kasları esnetiyor ve stresi ortadan kaldırıyor.

pilates
Pilates egzersizlerinde başarılı olabilmek için öncelikle pilatesin 6 prensibini bilmek gerekiyor. Konsantrasyon, kontrol, merkezlenme, akıcı hareket, kesinlik ve nefes egzersizleri, sizi hayalinizdeki vücuda kavuşturuyor. Yapılan araştırmalar sonucunda düzenli pilates yapanların bağışıklık sistemi kuvvetleniyor ve pilates yapmayanlara göre daha az hasta oluyorlar.
Pilatesin sadece zayıflama amacıyla değil, sağlıklı yaşam için de gerekli olduğunu savunan Burcu Levent “Pilates hareketleri kalbi yormuyor ya da vücuda basınç uygulamıyor. Pilates ile bütün kaslarınızı çalıştırıyorsunuz ve sağlıklı bir omurgaya kavuşabiliyorsunuz. Ancak pilatesin doğru eğitmenlerle yapılması gerekiyor. Doğru yapıldığı takdirde hiçbir sakatlanma riski yok. Pilatesi her yaştan herkes yapabilir çünkü pilates diğer egzersizlere oranla insana kendini bitmiş tükenmiş hissettirmiyor” dedi.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Pilates Eklem Rahatsızlıklarına Birebir!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar