Dr.Aytuğ Kolankaya’yı Yakından Tanımak!

Sağlık 12 Şubat 2013
1318

Hafta içi her sabah Kanal D ekranlarının vazgeçilmez programı Doktorum’un karizmatik sunucu aynı zamanda Kadın Doğum uzmanı Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’yı yakından tanımaya ne dersiniz?Zahide Yetiş ile 4 yıldır Doktorum programını sunan başarılı doktor aynı zamanda nam-ı diğer “Aytuğ Bey”, aile hayatını, programını ve sosyal yaşantısını Sağlık ve Yaşam Dergisi’nden Nilay Akgün’e anlattı.
Robert Koleji’nden mezun olup, İstanbul Tıp Fakültesi’nin ardından Viyana Üniversitesi’nde kadın doğum alanında ihtisasını yapan Kolonkaya, çok okuyup az uyuduğunu ve her sabah 5:30’da kalkıp kitap okuduğunu söyledi.
İnsanın kendisi anlatması zordur ama Aytuğ Kolonkaya kimdir?
Konuşkan, şakalaşan, samimi, araştıran, hassas bir insanım. Çok okuyan az uyuyan spor yapmayı seven bir kişiyim.
Bu kadar yoğunlukta nasıl dinlenebiliyorsunuz?

aytug-kolankaya
Benim için dinlenmenin birinci yolu kitap okumak. Her sabah 05.30’da kalkıyorum. İlk yaptığım şey, on dakika okumak. Veya gece yatmadan. Arabada, yolda iki kelime bile olsa okurum. İkincisi ise konserler. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın konserleri. Onların Siyah Lale üyesiyim. Klasik müzik veya diğer konserlere giderim. Bir de pazarları kızım var tabii…
Evlilik, aile, çocuk kavramları size neyi ifade ediyor?
Kızım benim için çok önemli. Onunla birlikte sinema, konser, müze, biraz dolaşmak, kahvaltı etmek, bazen alışveriş çıkmak benim hayatımın en güzel anlarını oluşturuyor. Önemli olan beraber olmak ve kaliteli vakit geçirmekse biz bunu kızımla çok güzel yaşıyoruz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dr.Aytuğ Kolankaya’yı Yakından Tanımak!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar