Sütçü Kız(Beşli)Saç Örgüsü Modeli

Genel, Güzellik 07 Ekim 2012
1379

Sütçü Kız” olarak Türkçe’ye çevrilen “milkmaid braid” tarzı saç örgüsü modeli bu senenin en önemli saç trendlerinden. Çocukluğumuzda bize annemizin yaptığı bir model “Sütçü Kız” saç örgüsü. Hatta okula giderken de hala en büyük kurtarıcılarımızdan. O yüzden çoğumuz pratik biçimde bu örgüyü yapabiliyoruz.
Sütçü Kız (Beşli) Saç Örgüsü
Yapılışı:

sutcu-kiz-sac-modeli
* Saçlarının temiz ve düzgün taranmış olmasına dikkat et. Saçından beş tutam halinde ve eşit olarak ayır. Eğer uzun süreli bir kullanım düşünüyorsan saçına sabitleyici bir jel ya da jöle kullanabilirsain.
* Daha sonra sağdan ikinci tutamı soldan ikinci tutamın altından geçir. Bundan sonra sürekli olarak bir sağ bir sol tutam alarak alt üst şeklinde örgü işlemine devam et.
* Bu işlemi sürekli olarak yineledikten sonra saçındaki simetriyi bozmadan ve eşit şekilde alt üst yaparak bu uygulamaya devam et.
* Örgünü tamamladıktan sonra en uç kısmında örülmeye müsait olmayan kısmını bir toka ya da lastik yardımı ile topla.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sütçü Kız(Beşli)Saç Örgüsü Modeli” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
OPENCART SANAL POS

OPENCART SANAL POS

14 Mayıs 2019
151
Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

20 Aralık 2016
1230

Sponsor Bağlantılar