Londra Olimpiyatlarına Katılan Sporcuların Güzelllik Sırları

Güzellik 11 Ağustos 2012
1333

Londra Olimpiyatlarına katılan sporcular nasıl oluyor da hem spor yapıp hemde güzelliklerini muhafaza edebiliyorlar?Londra Olimpiyat Oyunları’nda güzel insanlar da izledik. Özellikle kadınlar, takıları, ojeleri, saçları, göz kalemleriyle kadın olduklarının da altını çizdiler…Akıllara da pek çok soru geldi. Pistte kan ter içindeyken, senkronize yüzmede havuzdayken o makyaj nasıl çıkmıyor, o saçlar nasıl dağılmıyor? Sporcular güzelliklerine ne kadar vakit ayırıyor? Takılar performansı etkilemiyormu? M.A.C Türkiye BaşMakyaj Sanatçısı Georgina Billington “Makyajda teknoloji oldukça ilerledi. Uzun süredir aşina olduğumuz ‘waterproof’ teknolojiyle üretilmiş göz kalemi, maskara, eyeliner’lar tere ve suya dayanıklı” diyor. “Fakat son dönemde uzun süre kalıcılık vaat eden fondöten, ruj, hatta far ve allık bile üretildi.” Menajer Ural, voleybolcularınmakyaj ürünleri konusunda titiz olduğunu söylüyor. “Sporcular iyi para kazanan kadınlar ve profesyonel ürünleri tercih ediyorlar ki maç sırasında akmasın…”

londra-olimpitay-sporcu-guzellik
Eski bir voleybolcu olanmenajer Nalan Ural’ın anlattıklarına göre, kadın voleybolcuların soyunma odasının podyumların back stage’inden pek farkı yok. Sadece profesyonel kuaför ve makyaj artistleri eksik. Ama her takımda, Eczacıbaşı’nın Neslihan’ı gibi birmakyaj uzmanı, çok iyi oje süren bir Büşra, çok iyi saç yapan bir Asuman varmış. “Maça 15 dakika kala artık yapılacak bir şey yoktur ve biraz da heyecanlarını yenmek için soyunma odasındamakyaj ve saç yaparak oyalanırlar. Ve elbette televizyonlarda kendilerini güzel görmek istiyorlar” diyor Ural. İşin bir de uğur kısmı var. Kazandıklarımaçta yaptıklarımakyajın aynını bir sonrakimaçta da yapıyor, aynı tokaları takıyorlar.
AYSUN ÖZ KAŞİ/HT CUMARTESİ

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Londra Olimpiyatlarına Katılan Sporcuların Güzelllik Sırları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

20 Aralık 2016
1288

Sponsor Bağlantılar