Bu Yaz 80’ler Rüzgarı Esecek…

Kadın, Moda 17 Şubat 2012
1463

Bu yaz 80 yılların giyim tarzı moda olacak..Modacılara göre 2012 İlkbahar-yaz sezonunda vatkalı ceketler ve taytların ön planda olacak..Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Genel Sekreteri Fulden Güney, 2011 İlkbahar-Yaz sezonunda 80’lerin moda olacağını belirterek, sarı, yeşil, saks mavisinin olduğu rengarenk bir sezonun yaşanacağını belirtti.
Rahatlığın ön planda olacağını söyleyen Güney, ceketlerin klasik halinden çıktığını belirterek, vatkalı, geniş omuzlu, kolları kıvrılmış, bele oturan ceketlerin bu sezon gözde olacağını ifade etti.
Şalvar modasının devam ettiğini belirten Güney, klasik kumaş pantolonların şalvara uyarlandığını söyledi. Güney, pantolon paçalarının daraltıldığını, kemer altındaki kısma bol ceple büzgü vererek şalvar modeli verildiğini dile getirdi.
Bu sezon her renk pantolonun olacağını ifade eden Güney, sarı, fıstık yeşili, kırmızı, mor, mavi, pembe pantolonların vitrinleri süsleyeceğini söyledi.
Güney, leopar deseninin bu sezon çanta, pantolon, taytlarda görülebileceğini belirtti.
Taytların siyah ve kahverengi dışında her renkte olacağını söyleyen Güney, dantel işlemeli, cepli taytların bu sezon müşterilerin beğenisine sunulacağını anlattı.

2012-modasi
Bol, uzun, pileli elbiseler
Elbiselerin boyunun uzunlaşacağını belirten Güney, “Bol, dökümlü, pileli, fırfırlı elbiseler olacak. Elbiselerin göğüs altında kemerler, şeritler olacak” dedi.
Şortların ilkbahar-yaz sezonunda yaygınlaşacağını ifade eden Güney, kısa eteklerin yerine spor, klasik şortların tercih edileceğini söyledi.
Aksesuarlara ilişkin ise Güney, kemerlerin pantolonların kendi kumaşından yapılacağını söyledi. Şapkanın yazın vazgeçilmezi olacağını vurgulayan Güney, bu aksesuarın kıyafetleri tamamlayacağını belirtti.
Rahatlık ön planda
Keten kumaşın rağbette olacağını ifade eden Güney, pamuklu, ince kumaşların giysilerde kullanılacağını söyledi. Güney, dantelin bu sezon da vazgeçilmezler arasında yer alacağını söyledi. Rahatlığın ön planda olacağına işaret eden Güney, “Dar tişörtler kalmadı. Salaş, dökümlü, uzun, bol tişörtler olacak” dedi.
Erkeklerde spor ceket
Erkeklerde pantolon kesiminin aşağıya doğru daralacağını belirten Güney, ceketlerin ise sporlaştığını, bele oturduğunu, vatkalı olduğunu söyledi. Güney, kalın kravatların yerini ise ince kravatların aldığını ifade etti.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bu Yaz 80’ler Rüzgarı Esecek…” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

20 Aralık 2016
1242

Sponsor Bağlantılar