Sponsorlu Bağlantılar

Bumerang - Yazarkafe

Amy Winhouse Tarzı Makyaj Moda Oldu!

Henüz netlik kazanmasa da Uyuşturucu ve Alkol bağımlılığı sebebiyle öldüğü iddaa edilen Amy Winhouse’nin kendine has tarzı ve makyajıda şu sıralar gençler arasında oldukça moda..
akyajındaki en dikkat çekici detay, göz kapaklarına boydan boya çektiği kalın eye-liner’dı. Zaman zaman kırmızı bir rujla belirginleştirdiği dudak rengi de Amy’nin ruh haline göre her zaman değişkenlik gösteriyordu.
Tarzınızı Amy’nın tarzına yakın buluyorsanız, onun gözlerine dikkat çekmek için yaptığı vurgunun farkına varmış olmalısınız. Çünkü onun gözleri ürkek değil, cesur bir kadının gözleriydi ve makyajı da gündelik yaşama asla uygun değildi.
İşte, 50’lerin belirgin göz makyajını andıran Amy Winehouse tarzı makyajın ipuçları…

Sponsorlu Bağlantılar

amy_makyaj
•İlk adım, fondöten ya da sadece kapatıcı ve likit pudrayla cildinizi pürüzsüzleştirmek olmalı. Amy’nin ne çok koyu, ne de çok açık olmayan normal bir cilt tonu vardı. Siz de kendi cildinize en yakın tonlarını seçerek yüzünüzdeki minik kusurları kapatabilirsiniz.
•Amy, düzgün, kemerli ve güçlü görünüme sahip kaşlarını aynı tonlarda bir kaş kalemiyle daha belirgin bir hale getiriyordu.
•Amy Winehouse makyajı bile eye-liner ve maskara olmadan tamamlanmış sayılmaz. Bu yüzden seçiminizi koyu renkli likit bir eye-liner ya da yumuşak uçlu bir göz kaleminden yana yapabilirsiniz. Hangi metodu uygularsanız uygulayın, gözdeki renginiz siyah olmalı.
Elle Dergisi

Yorumlar

İsim Gerekli:

Yorumunuz Gerekli: