Tırnaklarda “Yarım Ay” Modası

Güzellik 22 Mart 2011
1368

Tırnaklar bayanların en önem verdikleri güzellik unsurundan bir tanesi.French tırnaklara alternatif “Yarım Ay”bayanların gözdesi oldu.

Nasıl Uygulanır:

Ünlü manikür uzmanı, Kimmie Kyees,hazırlık olarak tırnaklarınızı yuvarlak  törpüledikten sonra bir kat parlatıcı uygulayın. Ardından biri açık diğeri koyu olmak üzere iki metalik oje seçin.

*Açık ya da koyu renk ojeyle tırnaklarınızı iki kat boyayın. Fırçayı önce tırnağın ortasına dokundurun, daha sonra sağına ve soluna yayın. Fırçanın üzerindeki oje miktarı ne kadar az olursa tırnak çevresindeki etleri boyama ihtimaliniz o kadar azalır.
yarim_ay_oje
*Ardından ince uçlu bir fırçayı açık olan diğer rengine batırın (bunun için ince uçlu bir eyeliner fırçası da kullanabilirsiniz.) ve tırnağınızın dip kısmına bir ucundan başlayıp elinizi kaldırmadan diğer uçta bitirerek yarım ay çizin. Korkmayın eliniz alışacak.
*Yarattığınız her bir kavisin içini kulladığınız rengin kendi fırçasıyla doldurun (ince uçlu olanla değil). Daha derin etkiyi ikinci katta sağlayabilirsiniz. Soyulmasını önlemek ve parlaklığını artırmak için her bir parmağınıza tek kat parlatıcı uygulamayı unutmayın.
*Son olarak, tırnak etinize bulaşan ojeleri yine ince uçlu fırça yardımı ile temizleyin. Kulak çubuğu, mıknatıs görevi görerek henüz kurumamış ojenizi bozabilir. İnce uçlu fırçayı asetona batırıp tırnak etinizdeki oje geçene kadar o bölgeye sürtün.
En üst katta uyguladığınız ojenin çebuk kuruyan bir ürün olduğundan emin olun. Bu tür ürünlerin içerikleri sürdüğünüz ojelerin kaynaşmasını sağlayacaktır.
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Tırnaklarda “Yarım Ay” Modası” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

20 Aralık 2016
1283

Sponsor Bağlantılar