Kavitasyon Nedir?

Diyet Ve Zayıflama 11 Kasım 2010
1436

Gülben Ergen’in Kavitasyon yöntemiyle zayıflaması ilginin bu alana yönelmesine neden oldu..peki Nedir Kavitasyon?Kaç Seans Sürer?Zararları Nelerdir?Seans Ücreti Nedir?
Kavitasyon, yağlı bölgeye yoğunluğu düşürülmüş ultrasonik ses dalgaları gönderilerek yağların parçalanmasını ve böylece o bölgenin incelmesini sağlayan yeni bir zayıflama yöntemidir.Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Kavitasyon Uygulamasında İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. Kavitasyonda sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.
Kavitasyon Kaç Sean Sürer?
İncelme oranı kişiden kişiye değiştiği için seanslarda farklılık olabilir fakat ortalama olarak her seansta 2 cm incelme sağlanabilir ve 7 seans sonunda 10 cm incelme mümkündür.
Kavitasyon Seans Ücreti

kavitasyon
Seansı 200 TL civarında fakat internet üzerinde 50 TL fiyat verenler de var fakat düşük fiyat verenlerin seansı tam uygulamayıp 1 seansı üçe bölerek uyguladığı gibi bilgiler de mevcut
Kavitasyon Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?
Avrupa Kozmetik Cerrahi Derneği Eski Başkanı- Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ziya Şaylan kavitasyonla ilgili olarak şunları belirtiyor;Bu yöntem yeni değildir. Belki yeniden pazarlanmakta ve bu nedenle sanki yeni bir yöntem gibi sunuluyor. Türkiye’de 2 yıldan beri kavitasyon cihazları mevcuttur ve ben de bu aleti satın alıp kullandım.
Kavitasyon yöntemi ile incelme bir yağ emme (Liposuction) değil. Belki az miktarlarda mevcut olan yağları (100-150 ml kadar) ortadan kaldırabilir ancak hiçbir zaman gerçek bir yağ emmenin yerini tutmaz. Bundan 20 gün önce 1-3 Ekim tarihleri arasında Washington da benim de sunumlar yaptığım Dünya Liposuction Kongresinde bize söylenen mezura ile yapılan ölçümlerin sağlıklı olmadığı, uygulamayı yapanın mezurayı sıkı veya gevşek tutarak 2-3 cm fark sağlayabileceği. Bilimsel olarak ancak MR ile bir ölçüm yapılabilir ve buda çok pahalı olduğundan kullanılmıyor. Kavitasyon yöntemi ile beraber hastaya verilen diyet ve egzersizler de incelmeye neden olduklarından gerçek etkinin neye bağlı olduğu bilinmiyor.
Uyguladığı dönemde hastalarında cilt yanıkları oluştuğunu ifade eden Op. Dr. Şaylan,Oldukça zor durumlar yaşadık. Kavitasyon ile verilen ultrason bir enerjidir ve dokulardan yaşlanmaya neden olan oksidan maddelerin büyük miktarlarda açığa çıkmasına neden olur. Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Antiaging tedavisinin esasının antioksidanlarla mücadele olduğunu düşünürsek bu istenmeyen bir durumdur. Ayrıca yapılan araştırmalarda Kavitasyon cihazının tiroit, yumurtalıklar ve testislerden en az 10-15 santim uzakta olması gerekir. Aksi takdirde bu hormon salgılayan bezlerde zararlı DNA değişikleri meydana gelebiliyor şeklinde konuştu.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kavitasyon Nedir?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar