Yeme Alışkanlıklarınızı Değiştirerek Zayıflayın!

Diyet Ve Zayıflama 29 Temmuz 2010
1293

Zayıflamanın yolu püf noktalarını öğrenmekten geçiyor..Kilolarınızdan kurtulmanız içinse önce yeme alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekiyor…İşte yapmanız gerekenler
1. Hızlı Yemek
Yapılan araştırmaya göre, tabağındaki yemeği hızlıca yemesi istenin kadınlar yavaş yiyenlere oranla daha çok yemek yiyor. Gerekli olan ise kendini frenlemek.
Bunu dene: Lokmalarını say. Kadınlardan her lokmayı 15-20 kere çiğneyerek yemeleri istendiğinde yavaşlamış ve bir sonraki lokmaya geçmeden durmuşlar.
2. Çalışırken Yemek
Yemeğine odaklan. Yemek sırasında birden fazla işle meşgul olma üzerine çalışırken dikkati dağılmış olanların yüzde 30 ile 50 daha fazla yediğini gözlemlemiş.
Bunu dene: Yemeğin miktarını ölç.insanların tabağın boyutuna odaklandığı zaman ne kadar yediğine çok daha fazla dikkat ettiğini belitiliyor.
3. Stresliyken Yemek

yemek
Canın sıkkınken yiyeceğin yüksek oranda karbonhidrat içeren sandviçin seni bir anda rahatlatacak bir serotinin salgılamasına neden oluyor.
Bunu dene: Kumbara al. Sandviç almak istediğiniz zaman buna direnin ve o parayı kumbaraya atın.
4. Tabak Sıyırmak
Yemeğin yarısını tabakta bırak. Araştırmalar şunu gösteriyor: Konu atıştırmak olduğu zaman, insanlar, iç etkenlerdense(Cidden aç mıyım?) dış etkenlere odaklanıyor. (Tabakta yemek kaldı mı?)
Bunu dene: Yemeğini sevgilinle paylaş. Küçük porsiyonlarda bir yemek sipariş et. Şunu da deneyebilirsin: Yemeğinin yarısını daha yemeğe başlamadan paket yaptır.
5. Ana Yemek Olarak Hep Et Yemek
Ete garnitür gözüyle bak. Etoburluğunu bir kenara bırakmayı başarırsan kalorileri de azaltmaya başlayabilirsin.
Bunu dene: Marine et, baharat ekle ya da ızgarasını yap. Hepsi mümkün. Biftekyediğin zamanki yan tatları verebilecek şeyleri denersen kendini sebzeyle tatmin edebildiğini görürsün. Haftanın altı günü sebze yemenin karşılığı olarak sadece bir gün ana yemek olarak et yiyerek kendini ödüllendir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yeme Alışkanlıklarınızı Değiştirerek Zayıflayın!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar