Güneş Alerjisine Karşı Alınacak Önlemler..

Sağlık 10 Mayıs 2010
1393

Güneş alerjisinin en fazla görüldüğü dönem Bahar dönemidir…Çünkü deri kıştan yeni çıkmıştır, henüz güneşe karşı doğal önlemlerini almamıştır ve hazırlıksız yakalanır. Güneş alerjilerine maruz kalmamanın birinci kuralı ise güneşten korunmak!
* Özellikle güneş gören yüz, kol ve ellerin üstü, boyun ve kulaklar gibi bölgelerde değişik şiddetlerde kızarıklık, kabarıklık ve içi su dolu kabarcık şeklinde oldukça kaşıntılı deri belirtileri ortaya çıkar.
* Güneş alerjilerine maruz kalmamak için birinci kural güneşten korunmadır. Bu; kapalı giysiler tercih etmek, şapka ve güneş gözlüğü kullanmak, açıkta kalan kısımlara güneş koruyucu krem vs. sürmek şeklinde olabilir.

cilt12
* Buna rağmen eğer alerji geliştiyse o zaman kısa süreli tedavi edici kremler ve haplar önerilebilir. Bazen alerji şiddetli olursa iğne tedavisi de gerekebilir. Unutmayalım; güneş bizim dostumuz ama sınırlarını bizim tayin etmemiz gereken bir dost!

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Güneş Alerjisine Karşı Alınacak Önlemler..” Konulu yazıdaki yorumlar

  • kaoss

    Oldu hic denizede gitmeyecegiz ozaman sacma bir yazı

  • İlginizi Çekebilir

    Sponsor Bağlantılar