6 Adımda “Jenifer Lopez” Gibi Görünün…

Güzellik 01 Mayıs 2010
1324

Güzelliği ile herkesin başını döndüren Jenifer Lopez gibi görünmek çok kolay..Jennifer Lopez’in güzelliği, puslu bakışlarındaki makyajında gizli…
Işık oyunlarıyla yüz hatlarını kusursuz kılan Lopez abartıdan uzak açık tonları ve yumuşak renkleri tercih ediyor.
İşte Lopez’in makyajını yapmak isteyenlere ipuçları:
1.Adım: Krem şeklindeki fondötenden yüzünüze bir parça sürüp parmak uçlarınızla yüzünüze yedirin. Gerekiyorsa göz altlarınıza kapatıcı sürün ve dağıtın. Fondötenin üstüne kesinlikle pudra sürmeyin.
2.Adım: Göz makyajına başlamadan önce göz kapağınızın çevresine yüzünüze sürdüğünüz fondötenden bir ton açık bir başka fondöten sürün. Bu sayede gözünüze süreceğiniz far için iyi bir zemin hazırlamış olursunuz. Göz altına ince fırça yardımıyla hafifçe pudra sürün. Fazlalıkları almak için fırçayla tekrar üzerinden geçin.

jenifer lopez
3.Adım: Kaşın altından kirpiğe kadar uzanan kemiğe açık renk ve ışıltılı bir sıvı göz farı uygulayın. Bunu parmaklarınızla iyice yayın. Yüzünüze sürdüğünüz pudradan bu bölgeye de uygulayın. Küçük ve ince bir fırça ile göz kapaklarınıza açık bej tonlarında far sürün.
4.Adım: Kirpiklerinizi kıvırın ve yalnızca üst kirpiklerinize rimel sürün. Kirpikleri biraz daha belirginleştirmek için kalem ucu kadar ince bir fırça yardımıyla siyah göz farını üst göz kapağınızın uç kısmına sürün.
5.Adım: Elmacık kemiklerinize gül rengi tonlarında allık sürün. Pembe tonlarından kahve tonlarına kadar renk seçeneğiniz var.
6.Adım: Dudaklarınızın etrafına doğal renkte bir dudak kalemi sürün. Ancak dudaklarınızın renginden yalnızca bir ton koyu olması gerekiyor. Aksi halde çok abartılı durabilir. Dudaklarınızın içini ise parlatıcı ya da parlatıcı kadar açık renkte parlak bir rujla boyayın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“6 Adımda “Jenifer Lopez” Gibi Görünün…” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

20 Aralık 2016
1283

Sponsor Bağlantılar